پارکت آرتا


وبلاگ  |  ۲۳ شهریور ۱۳۹۷

در ابتدای این بحث قبل از پرداختن به پارکت آرتا ، به پارکت و ویژگی های آن می پردازیم.

پارکت چیست ؟

پارکت ها نوعی پوشش برای کف ساختمان ها ، ادارات ، منازل و .. هستند که جنس آنها معمولا از چوب طبیعی درختان می باشد و در اندازه و ابعاد بسیار کوچک بر روی کف چسبانده می شوند. سپس بعد از خشک شدن بر روی آنها ساب و لاک می زنند تا صیقلی شود .

پارکت ها از لحاظ خش پذیری دوام زیادی ندارند و همچنین در اثر وزن سنگین اشیاء مانند پایه های مبل و کمد و … کوبیده می شود و دچار له شدگی می شود به گونه ای که پس از جا به جایی وسایل جای آنها بر روی پارکت باقی می ماند.

از لحاظ نفوذپذیری در برابر آب بسیار سریع آب را به خود جذب می کند و متورم می شود.

پارکت ارتا چیست ؟

پارکت آرتا ساخت ایران و تحت لیسانس نروژ می باشد و دارای ضخامت ۸ میلی متر و درجه سختی ac4 و مناسب برای استفاده در منازل و اماکن اداری با تردد کم می باشد.

عرض هر تایل لمینت آرتا تقریبا ۲۰ سانتی متر است و طول هر تایل لمینت آتا تقریبا ۱۳۰ سانتی متر می باشد.

هر بسته لمینت آرتا دارای ۸ تایل است ، سطح پوشش هر بسته از لمینت آرتا ۱۹۶ سانتی متر مربع است .

پارکت آرتا تنها لمینتی است که دارای ضمانتنامه کتبی ۱۰ ساله می باشد.

پارکت ارتا در طرح های مختلف چوبی است که با روکش های متفاوت شرکت آرتا تولید شده و به پارکت ارتا معروف است.

این پارکت امروزه بیشترین سهم را در بازار فروش پارکت ها دارد و با قیمت مناسب و خوب خود نسبت به پارکت های چینی یا ترک در بازار برای همکاران و کارفرمایان ارائه شده است.

پارکت آرتا از جمله بهترین کیفیت را در بخش فروش پارکت در ایران دارد و شامل ۱۰ سال گارانتی در فضاهای مسکونی و تجاری می باشد.

این پارکت یکی از به صرفه ترین پارکت های موجود در بازار می باشد و خدمات شرکتی این مجموعه باعث رضایت مندی بیش از ۱۰ هزار پروژه در تهران و سایر کشورها شده است.

پارکت ارتا

پارکت ارتا

بررسی پارکت آرتا :

پارکت آرتا از چهار لایه تشکیل شده است .  لایه رویی بی رنگ و مقاوم در برابر آب می باشد ، لایه دوم یک روکش چوب ملامینه با سطح استحکاک بالا و لایه سوم که بدنه اصلی پارکت لمینت می باشد از جنس اچ دی اف و لایه چهارم که فیبر ملامینه ضد رطوبت می باشد.

بدنه اصلی این پارکت از بهترین استاندارد تخته فیبر تهیه و تولید می شود که دارای چگالی بالای ۸۰۰ کیلوگرم بر متر مربع می باشد.

بررسی انواع تخته فیبرها به شرح زیر می باشد:

  1. لایه ال دی اف : ال دی اف با وزن مخصوص ۶۵۰- ۵۵۰ کیلوگرم بر متر مکعب در مواردی که نیاز به استحکام بالا ندارد عرضه می شود. مانند ساخت پروفیل های تزئینی ، ساخت غرفه های نمایشگاهی و …. .
  2. لایه ام دی اف : ام دی اف نوعی تخته فیبر است که چگالی آن بین ۸۰۰ – ۶۵۰ کیلوگرم بر متر مکعب می باشد. آنچه در کابینت آشپزخانه ها از آن استفاده می کنیم در اصل ام دی اف روکش ملامینه و یا با روکش های دیگر می باشد .
  3. اچ دی اف : در اصل با بیشتر کردن میزان فیبر ، چسب و فشار در حین تولید ورق های سنگین تری با چگالی بالای ۸۰۰ کیلوگرم بر متر مرکعب تولید می شود. این افزایش علاوه بر افزایش استحکام قابلیت های ماشین کاری و سطح سازی را افزایش خواهد

شرکت دکورینو با سابقه ای چندین ساله در امر فروش پارکت لمینت آرتا و سایر محصولات خود توانسته است در کار خود نظر مشتریان را جلب کند.

برای اطلاعات بیشتر در ارتباط با پارکت ایشیک به صفحه مربوطه مراجعه نمایید.

پارکت ارتا