قرنیز پی وی سی | PVC


وبلاگ  |  ۲۳ شهریور ۱۳۹۷

در ابتدا قبل از پراختن به قرنیز پی وی سی | PVC به قرنیز و انواع آن اشاره می کنیم.

قرنیز چیست ؟

قرنیز به نوار یا باند دیواری که در پایین دیوار امتداد آن به صورت طولی نصب می شود می گویند که می تواند از جنس پی وی سی | PVC ، سنگ ، ام دی اف و… باشد. وظیفه قرنیز محافظت از دیوار در برابر ضربه اثاثیه و جلوگیری از نم و رطوبت از کف به دیوار می باشد.

قرنیز ام دی اف | MDF چیست ؟

این قرنیز از ام دی اف تولید شده است و با یک روکش پی وی سی ضد خش و با قابلیت شستشو با یک دستمال نمناک ، امرزه به محبوب ترین قرنیزها معروف است که در ابعاد و انداره های مختلفی در بازار موجود است که بهترین گزینه برای ست کردن با پارکت لمینت می باشد.

اما باید به این نکته توجه کنید که بعد از نصب پارکت لمینت از قرنیز ۱۶ میل استفاده کنید زیرا این قرنیز انبساط و انقباظ را کاملا میپوشاند.

قرنیز سنگی چیست ؟

قرنیزسنگی از اولین قرنیزهای موجود در بازار می باشد که این قرنیز را با کف سنگی و یا سرامیک ست میکنند .

ارتفاع این نوع قرنیز از ۱۰ تا ۱۵ سانت است . این قرنیزها از لحاظ وزنی سنگین و از لحاظ قیمت نسبت به مدل های دیگر گران تر می باشد.

قرنیز پی وی سی

قرنیز پی وی سی | PVC

قرنیز پی وی سی | PVC چیست ؟

یکی دیگر از قرنیزها قرنیز پی وی سی | PVC می باشد که این نوع قرنیز از چند لایه مختلف پلاستیکی با خاصیت آب بندی می باشد که در رنگ و طرح های زیادی در بازار موجود است.

این قرنیز به صورت دو تکه و تو پر تولید می گردد و هرکدام از این دو نوع دارای مزایای خاصی هستند به عنوان مثال قرنیز دو تکه بهترین ابزار جهت رد کردن کابل و سیم از داخل آن بوده و قرنیز توپر از استحکام و دوام بیشتری برخوردار است.

خدمات دیگر دکوری نو : پارکت ایشیک

قرنیز پی وی سی | PVC در ابعاد ۷ و ۹ سانت با طول شاخه ۲۸۰ تا ۳۰۰ سانتیمتر و ضخامت ۸ میل تولید می شود.

برای انتخاب رنگ قرنیز بهتر است آن را با کمد و یا کابین ها ست کنید . اما در مواقعی که کف لمینت یا کفپوش می باشد پیشنهاد ما این است که آنرا متضاد یا چند پرده تیره تر از کف پوش ها انتخاب شود.

مزایای استفاده از قرنیز پی وی سی | PVC :

  1. قیمت ارزان تر از سایر قرنیزها مانند سنگ
  2. دور ریز کمتر
  3. امکان نصب سریع و آسان بعد از سفید کاری کامل ساختمان
  4. قابلیت شستشوی آسان و احیانا تعویض ارزان در هر بازه زمانی

قرنیز مقاوم در برابر آب و رطوبت :

یکی دیگر از مواردی که هنگام خرید قرنیز باید توجه کنید استفاده از نوع مقاوم در مقابل رطوبت و آب بوده ، چرا که رطوبت و آب همواره دشمنان قدیمی دیوارها بوده اند و استفاده از نوع پی وی سی و پلی استایرن می تواند پیشنهادی مناسب باشد. استفاده از قرنیز پی وی سی می تواند به عنوان یک عایق عمل کند و مانع از نفوذ آب و رطوبت به سطح رویی دیوارها گردد و با این کار از ورود هر گونه صدمه و خسارت به دیوارها جلوگیری کند.

ویژگی های یک قرنیز خوب به شرح زیر می باشد :

  1. قرنیزها باید در مقابل ضربه مقاوم باشند.
  2. قرنیزها باید در مقابل آب و رطوبت مقاوم باشند.
  3. قرنیزها باید در مقابل گرما ، برودت و صدا عایق باشند.
  4. نصب و اجرای آسان و راحتی داشته باشند.
  5. قرنیزها باید زیبا و چشم نواز باشند.

قرنیز چند سانتی برای خانه مناسب است ؟

اگر ارتفاع دیوار منزلتان کمتر ز ۲۶۰ سانتیمتر باشد و خانه ای به متراژ ۵۰ تا ۱۰۰ متر دارید بهترین انتخاب برای این فضا استفاده از قرنیز ۷ سانت می باشد . اما اگر ارتفاع دیوارتان بیشت از ۲۶۰ متر بود و محیط خانه بزرگتر از ۱۰۰ متر ، استفاده از قرنیز ۹ سانت جلوه زیبایی به محیط می بخشد.

برای اطلاعات بیشتر در ارتباط با کفپوش پی وی سی | PVC می توانید به صفحه وبلاگ مراجعه نمایید.

قرنیز پی وی سی